Tłumaczenia prawnicze

Nasze biuro tłumaczeń oferuje profesjonalne tłumaczenia prawnicze. Nie ulega wątpliwości, że aby dobrze tłumaczyć teksty prawnicze, należy nie tylko wykazywać się bardzo dobrą znajomością języka, ale i dobrą znajomością prawa i specjalistycznego słownictwa prawniczego. Tłumaczenia prawnicze obejmują cały zakres dokumentów z zakresu prawa cywilnego, karnego, rodzinnego, administracyjnego itp., a każde z nich to specyficzne słownictwo i procedury. Dlatego tłumaczenie takich tekstów bezwzględnie powinniśmy powierzyć specjalistom, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, jakie grożą w razie błędnej interpretacji tekstu. Właśnie dlatego nasze tłumaczenia prawnicze wykonują wyspecjalizowani tłumacze prawniczy z wieloletnim doświadczeniem

Profesjonalne tłumaczenia prawnicze - Biuro Punkt

Oferujemy tłumaczenia prawnicze na język angielski, niemiecki, hiszpański oraz rosyjski, ale także na mniej popularne w branży języki, jak norweski, szwedzki, turecki, arabski czy chiński.

Zapewniamy tłumaczenia:

  • umów,
  • pełnomocnictw,
  • dokumentów założycielskich spółek (także w formie aktu notarialnego),
  • dokumentów sądowych,
  • opinii/ekspertyz prawnych.

Biuro tłumaczeń Biuro Punkt współpracuje tylko z tłumaczami, którzy tłumaczenia prawnicze wykonują od minimum kilku lat. Doskonale wiemy, że słownictwo w branży prawniczej to jeden z najistotniejszych elementów - każde słowo może zmienić sens całego tłumaczenia. Właśnie dlatego współpracujemy z tłumaczami, wśród których znajdziesz prawników oraz prawników-lingwistów, a teksty przechodzą dodatkowo weryfikację doświadczonych tłumaczy specjalistycznych i korektorów.

Tłumaczenia prawnicze

Tłumaczenia prawnicze są napisane specyficznym językiem, nierzadko niezrozumiałym dla laika. Dlatego osoba dokonująca przekładu tekstu prawniczego musi nie tylko znać słownictwo, ale i rozumieć sens i intencję danego zapisu. Do tego dochodzi problem, że czasami poruszamy się pomiędzy różnymi systemami prawnymi, a więc przekład na inny język wymaga biegłości w meandrach prawa obu krajów.

Właśnie z tego względu nasze biuro tłumaczeń współpracuje z native speakerami, którzy od lat biegle poruszają się w tematyce prawniczej i mają doświadczenie w tłumaczeniu tekstów prawnych na inne języki. Dzięki temu zyskujesz pewność, że nie dojdzie do pomyłek oraz niezrozumienia.

Tłumaczenia specjalistyczne

Interesują Cię profesjonalne tłumaczenia medyczne? A może potrzebny Ci profesjonalny tłumacz przysięgły w Poznaniu? W takim razie zapraszamy do kontaktu! Wśród naszych usług znajdziesz również: